Szczytowe Stany Świadomości

W latach 60-tych ubiegłego wieku, dr Abraham Maslow (jeden z twórców prychologii humanistycznej), wyodrębnił fenomen nazwany przez niego “doświadczeniami szczytowymi”. Na gruncie prychologii humanistycznej, powstało wiele terapii, technik medytacyjych, djących dostep do doznań duchowych. W celu badań i studiów tych nieprawdopodobnych stanów, powtsała psychologia transpersonalna. Dr Harles Figley z Universytety Stanowego we Florydzie (twórca terminu zespołu stresu pourazowego (PTSD), wprowadził cześ ctych terapii do głównego nurtu psychologii, jako terapię mocy. Technika: Whole – Hearted Healing (WHH), opracowana przez Dr Granta Mc Fertridge, udoskonaliły procesy terapii emocji, zamrożonych w traumatycznym wydazeniu, a dostęp do szczytowych doświadczeń, umożliwił “model wydarzeń rozwojowych’.

Nauka dr Granta Mc Fertidge, zaowocowała wieloma odkryciami na polu uzdrawiania i zrozumienia biologicznych podstaw naszej psychiki. Warto również wspomnieć, że biolog Paul Mac Lean odkrył to w latach 60-tych ubiegłego stulecia, lecz nie zaistniało w głównym nurcie psychologii.

Opis metod:

WHH – terapia regresywna, która eliminuje główne traumy powodujące emocjonalne i fizyczne problemy w naszym życiu. Pracuje się z konkretnym i ściśle określonym problemem ze swojego życia, a uzdrowienie go usuwa skutki w czasie teraźniejszym.

Wewnętrzny spokój – stan ten daje klientowi wrażenie spokoju. Ból emocjonalny przeszłych traum staje się mało odczuwalny w momencie aktywacji przezytej traumy. W niektórych przypadkach znika zupełnie, dając mozliwość emocjonalnej obecności w czasie tu i teraz. Stan wewnętrznego spokoju jest prawdopodobnie najbardziej użytecznym spośród innych stanów w terapii klientów. Daje klientowi wrażenie bazowego spokoju leżącego pod powierzchnią jakichkolwiek innych uczuć i usuwa ból przeszłych wydarzeń.

Widzenie ścieżki życiowej – efektem posiadania tego stanu jest widzenie różnych ścieżek, które możemy wybrać jako swoje życie. Kiedy jesteśmy na swojej optymalnej ścieżce, silnie odczuwamy łagodną euforię. W trakcie procesu uzdrawiane sa wszystkie opory i traumy uniemożliwiające bycie na tej ścieżce.

Stan cichego umysłu (Silence Mind State) – w procesie tym usuwany jest wewnętrzny dialog umysłu, spowodowany pewnym typem traumy w okresie płodowym. Uzdrowienie tej paplaniny umysłu daje dużą ulge w komforcie funkcjonowania. U większości osób proces ten likwiduje również problem “bloku plemiennego”, klątw i sznurów energetycznych.

Barsy – to narżedzie należące do zestawu Access Ciounsness, opracowanego przez Gary’ego Douglas’a. Sesja ta ułatwia każdemu większy dostęp do tego rodzaju świadomości, która zawier wszystko, niczego nie ocenia, pozwala być świadomym i obecnym w każdym aspekcie życia.  Sesja ta odblokowuje Cię z uwagunkowań i ograniczeń Twoich myśli, uczuć, emocji oraz polaryzacji, która to powoduje, że żyjemy w traumie, dramacie i niepokoju.

“A jeżeli zaczął byś dbać i troszzcyć się o siebie?, jak by to było, gdybyś otworzył się na bycie tym wszystkim, czym zdecydowałeś że nie możesz być?, Jak by to było, gdybyś zdał sobie sprawę, jak wazny jesteś dla możliwości świata?”

Gary Douglas

Rodzaje Bars:

  • Access Facelift – odwraca proces starzenia twarzy i całego ciała
  • Access Body Process – ma dynamiczny wpływ na układ odpornościowy, oddechowy, nerwowy, pokarmowy itd…