IGEA – program odnowy psychobiologicznej organizmu

“Post jest pokarmem dla duszy”, mawiali dawni mistrzowie duchowi.
logo-igeaPost jest dla organizmu fazą odpoczynku. Zmusza on organizm do sięgnięcia do swoich rezerw, a jego nieskończona mądrość sprawia, że spala on najpierw te substancje, których najmniej potrzebuje lub są mu zbędne. Są to produkty przemiany materii, które odłożyły się w tkance łącznej, w mięśniach, narządach.

Zauważamy to obserwując jak zmienia się kolor i zapach wydzieliny jelitowej, kolor spojówek, obłożony nalotem uwalnianych toksyn język, zwiększa się kwasowość i gęstość moczu i intensywność jego zapachu (np. zapach dawno spożywanych leków), intensywność zapachu potu. Na początku postu mogą wystąpić nudności, wymioty, bóle głowy, ponieważ organizm tą drogą stara się przyspieszyć oczyszczanie. Unikamy złego samopoczucia poprzez oczyszczanie jelit (lewatywa-wydalamy kamienie kałowe, nierzadko pasożyty). Trzeciego, czwartego i piątego dnia oczyszczana jest wątroba. Kiedy wyczerpują się zapasy glikogenu w wątrobie (3-4 dnia postu) zaczyna się zmniejszać tkanka tłuszczowa, z powodu lepszego ukrwienia odczuwamy zwiększoną sprawność mięśni, organizm pozbywa się słabych komórek, pozostają te bardziej elastyczne. Poprawia się widzenie, wzmaga się zmysł powonienia i smaku. Zauważasz odmłodzenie organizmu.

W czasie postu pojawia się wyraźniej nasza strefa cienia. Przypominają się dawne konflikty, które teraz mogą być uzdrowione i zintegrowane. Ciemniejsze strony naszej psychiki ukrywamy świadomie lub nieświadomie. Nie lubimy przyznawać się do agresji, zazdrości, nienawiści. Te emocje należą do życia i często nasza świadomość uznaje je jako energie przetrwania. Prawidłowo zrozumiane mogą stać się wartościowym składnikiem nas samych. Program treningowy tego odosobnienia wspiera wszystkich, którzy zechcą wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.

W końcowym efekcie pojawia się w nas nastrój radości, świat postrzegany jest jako piękniejszy i bardziej harmonijny, odzyskujemy energie działania.

Szałas potów – zobacz TUTAJ

Najbliższe terminy warsztatu – PRZEJDŹ

Zapraszam do udziału. Anna Buczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *